Dr.X TV | Iphone 7S için USB-C ve kavisli ekran.
50960
single,single-post,postid-50960,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,ajax_leftright,page_not_loaded,,borderland | shared by themes24x7.com-ver-1.11, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
apple-connector-drxtv

Iphone 7S için USB-C ve kavisli ekran.

Apple kendine yarışır bir standart dışı cesaretle (!) Iphone 7 lerden kulaklık soket yuvasını iptal etmişti. Şimdi bir Iphone 7 kullanıcısı olarak ne yapıyorum?

 

Kulaklık takmak için yanında gelen adaptörü takıyorum çıkartıyorum, kulaklık kullanırken telefonu şarj edemiyorum vs.

 

Yeni bir gelişme ile Aplle’ın Iphone’larda USB-C standartına geçeceği haberi geldi. 07-03-2017 tarihli Wall Street Journal bu planlamayı Apple’ın ağzından duyurdu.

 

Zaten ilerideki bir yazımda bahsedeceğim eski 30 pin portlarla 9 pin lightning port arasındaki devasa veri içeşitliliği farkı karşısında şaşırıp kalacaksınız. Daha yalın bir dille eski (Iphone 4 şarj konnektörü) 30 pin portu yeni lightning porta göre çok daha fazla şey yapabiliyordu.

 

Şimdi USB-C kıvranışları… Hah şöyle yola gelin. Dünya ne kullanıyorsa onu kullanın. Daha iyi değil mi? Diretmekte kendi standartlarını oluşturmayla zaman kaybetmeye gerek yok.

 

Böylelikle hemen hemen tüm aile aynı şarjı kullanabileceğiz. Şarj istasyonlarında belki artık 1-2 çeşit kablo olacak ve saçaklarının arasında bocalamayacağız.

 

Eylül ayında duyurulacak 7s için  5,8 inçlik kavisli OLED ekran ve 7s Plus var. Bu ürünlerin USB-C ile gelme olasılığı var.

 

Fakat USB-C yeni bir iphone satın almak için yeterli değişim değil. Kavisli ekran göz doldurabilir. Çünkü iphone kullanıcıları görüntüye (ekrandaki görüntü değil telefonun bütününün görüntüsüne) önem veriyor.

 

Dikkat ederseniz Steve Jobs sonrası Apple’da bir tekrar, bir durağanlık ve bir bocalama var. Bu kavisli ekran yapılan ciddi değişimlerden bir tanesi. Zira Iphone lardaki çerçeve kalınlıkları olması gerektiğinden çok fazlaydı…

 

drxtv
No Comments

Post a Comment